VVP AVU na Open Archives o mediálních umění a digitálních archivech

Úterý 30. října 2007, od 17:00, Institut intermédií, Fakulta elektrotechnická ČVUT, hala H24/2, Technická 2, 166 27, Praha 6

Ve dnech 29. 10 – 4.11. 2007 pořádá Institut intermédií FEL ČVUT workshop Open Archives. Prezentace mediálních umění a digitální archivy. Projekt si klade za cíl představit výstavní a archivní iniciativy mapující současné umění, experimentální film a video, mediální umění a průmyslové dědictví. Během týdne je možno shlédnout kromě projekcí doprovodný program v podobě prezentace několika mezinárodně uznávaných tvůrců a institucí, zabývajících se sbírkovou a archivační činností: např. Woody Vasulka, přední průkopník videoartu, představí vlastní projekt archivu elektronického umění, uvede také výstavní projekt MindFrames, vytvořený pro ZKM v Karlsruhe; představí se zde také další iniciativy a instituce české – Hyperkino, FAMU – VVP AVU -Výzkumné centrum průmyslového dědictví, ČVUT – Konvergence, FAMU; a zahraniční – WRO Centrum Sztuki Mediów z polské Wrocławi – Ludwig Boltzmann Institut z Lince – projekt 40 let německého videa – Art_clips.ch.at.de, ZKM, Karlsruhe – nebo Caspar / Cultural, Artistic and Scientific knowledge for Preservation, Access and Retrieval.

Projekt Otevřené archivy je určen jak studentům uměleckých, humanitních a technických škol tak i nejširší veřejnosti, otevírá diskusi o technických a metodologických otázkách spojených s problematikou archivace a distribuce a chce stimulovat další výzkum v této oblasti.

» Tisková zpráva

VVP AVU 2024